The Bat! – profesjonalny klient poczty 9 Luty 2010

Klient poczty to jeden z bardziej podstawowych programów jakie powinien posiadać każdy kto korzysta z poczty elektronicznej. Jest co prawda mniej mobilny od tzw. webmaila czyli dostępu do poczty poprzez interfejs www jednak pozwala na lokalne przechowywanie poczty, jej szybkie przeszukiwanie i przeglądanie jej bez konieczności podłączenia do internetu. Większość programów pocztowych jest darmowych jednak często albo nie radzą sobie one z dużą ilością wiadomości i z czasem zaczynają działać coraz wolniej, zaczynają pojawiać się problemy z dostępem do wiadomości i awarie. Nie trzeba tutaj podawać przykładu takiego zachowania przez domyślnego klienta poczty w systemie Windows. Większość z tych programów oferuje także ograniczoną funkcjonalność, która nie pozwala na zaawansowane funkcje szczególnie przydatne podczas pracy z dużą ilością wiadomości pocztowych. Ktoś mógłby zapytać – po co płacić za program skoro jest duża konkurencja programów darmowych. Otóż jednym z tych płatnych programów jednak zdecydowanie wartych zakupu jest The Bat! firmy RiTLabs. Klient poczty The Bat! oferuje ogromną funkcjonalność i nieograniczoną wręcz możliwość konfiguracji. Działa w systemach Windows NT 4.0 (SP6), 2000 (SP4), XP, Server 2003, Vista i Windows 7. Co tak na prawdę oferuje czego nie ma w programach konkurencyjnych? Oto lista najciekawszych funkcji programu The Bat!:

 • Ochrona prywatności – dzięki wsparcie dla autentykacji i szyfrowanych protokołów program jest jednym z najbezpiecznieszych klientów poczty co doceniają duże firmy gdzie prywatność i ochrona danych jest sprawą kluczową.
 • Ochrona antywirusowa – w przeciwieństwie do innych klientów poczty The Bat! posiada własny silnik do wyświetlania wiadomości HTML z wbudowaną ochroną przed złośliwym kodem także zawartym w spreparowanych obrazach. Dodatkowo program posiada wsparcie dla mechanizmów Address Space Layout Randomization (ASLR) i Data Execution Prevention (DEP).
 • Smart Sorting Office – potężne narzędzie do filtrowania nie tylko wiadomości wychodzących czy przychodzących ale także pozwalających na korzystanie z auto-respondera, wiadomości z własnym szablonem, forwardowania wiadomości, przekierowań, wydruku czy eksportu a także wysyłania potwierdzeń poprzez zewnętrzną aplikację. Narzędzie jest tak potężne, że można dzięki niemu uruchomić serwer listy mailingowej.
 • Wygodne szablony – oprócz podpisów The Bat! pozwala na tworzenie szablonów wiadomości ze specjalnymi makrami 0 każda skrzynka, folder czy książka adresowa posiada własny zestaw szablonów do odpowiadania czy przekazywania wiadomości.
 • Parkowanie wiadomości -dodatkowa ochrona przed przypadkowym usunięciem wiadomości.
 • Wbudowane tworzenie kopii i jej przywracanie – można tworzyć kopię wiadomości, ustawień, książki adresowej czy konkretnego folderu. Można dodawać komentarze do kopii a także chronić kopię hasłem.
 • Instalacja i aktualizacja -The Bta! jest kompatybilny z Windows Vista Restart Manager (RM) który pozwala na aktualizację wymaganych przez program komponentów Windows bez jego restartu. Dla administratorów stworzono także możliwość tzw. cichej instalacji która przebiega w sposób niewidoczny dla użytkownika komputera.
 • Silne szyfrowanie – wbudowana implementacja PGP oparta o SSL pozwala na szyfrowanie wiadomości i podpisywanie ich cyfrowo.  Posiada wygodne narzędzie do zarządzania kluczami i obsługuje skompresowany dane S/MIME.
 • Synchronizacja poczty – możliwość synchronizacji 2 kopii programu The Bat! pod względem wiadomości, skrzynki, ustawień, książki adresowej czy plików w załącznikach.
 • Połączenie z Microsoft Exchange – The Bat! może łączyć się z serwer MS Exchange poprzez jego natywny protokół MAPI – wystarczy zainstalować klienta poczty MS Outlook lub Microsoft Exchange Client.
 • Rozbudowane wsparcie dla stron kodowych – The Bat! pozwala ustawiać kodowanie znaków dla wybranej skrzynki, folderu a nawet pojedynczej wiadomości. Dodatkowo w wersji 4 wprowadzono możliwość użycia kodowania Unicode w edytorze MicroEd.
 • Szybka książka adresowa – zapewnia łatwy dostęp i zarządzania kontaktami. Można tworzyć grupy kontaktów po zadanych kryteriach a każdy wpis może zawierać własny szablon czy  kodowanie.
 • Wielojęzyczny interfejs – wsparcie dla 12 języków z możliwością zmiany bez restartowania programu.
 • Przeglądanie obrazów – The Bat! posiada własną przeglądarkę dzięki czemu przeglądanie jest znacznie szybsze a dodatkowo można obrazy obracać, zmieniać rozmiar i przełączać się na tryb pełno-ekranowy.
 • Kreator importu – możliwość importu poczty z programów Microsoft Outlook Express v4.xx, 5.xx, 6.0, Microsoft Office Outlook 97, 2000, XP, 2003, Netscape Communicator v4.xx, Netscape Mail v2.xx, 3.xx, Eudora Lite/Pro, Pegasus Mail v2.xx, 3.xx a także import kontaktów z bardzo wielu różnych formatów.

Jak więc widać możliwości programu są ogromne i jego funkcjonalność zdecydowanie przewyższa darmowe odpowiedniki dlatego też fakt, iż jest płatny jest wg mnie całkowicie uzasadniony. Program można zakupić w naszym sklepie internetowym softx.pl. Dostępne są 2 wersje: Home i Professional. Wersja Home jest tańsza i ograniczona funkcjonalnie.

Zobacz także:

Zobacz zrzuty ekranu z programu The Bat!:

5 Komentarzy
Jarosław Nowosad Luty 10th, 2010

Nie ma lepszego programu do obsługi poczty, zwłaszcza dla bałaganiarza. TheBat! właściwie sam porządkuje pocztę. Możliwość utworzenia jednej kopii zapasowej z wiadomościami, ustawieniami i książką adresową też jest bardzo przydatna – szczególnie przy reinstalce systemu. Gdybym miał na siłę doszukiwać się jakiejkolwiek wady – mógłby uruchamiać się szybciej (w poprzednich wersjach można było wyłączyć planszę startową) i być odrobinkę mniej pamięciożerny. Ale i tak polecam każdemu – jest wart swojej ceny. :)

Tadeusz Listopad 21st, 2011

Program jeden z najlepszych jaki używałem.
Bardzo zaawansowane filtry, które bardzo pomagają w pracy. Dzięki temu łatwo ogarnąć gąszcz maili.

Łukasz Marzec 5th, 2012

Zgadzam sie z poprzednimi opiniami. Naprawde bardzo prosta obsluga. Polecam program szczególnie osobom z dużą ilością skrzynek do obsługi.

Odnośnie obsługi softx.pl – szybko i skutecznie.

Janusz Kwiecień 2nd, 2012

Na wszystkich komputerach używam TheBat! Zrezxygnowałem z Outlook 2010 na jego korzyść i nie zawiodłem się, ma duże możliwości, jest bardziej funkcjonalny.

GSA Czerwiec 1st, 2012

Z TheBat jestem od 2003 roku i zadowolony jestem cały ten czas.

Napisz komentarz