avast! 5 Pro Antivirus – nowa wersja avast! 17 Luty 2010

Oprogramowanie antywirusowe jest podstawowym zabezpieczeniem komputera przed atakami wirusów, koni trojańskich, robaków i innych zagrożeń. Instalacja takiego oprogramowania w dzisiejszych czas to absolutna konieczność ponieważ szkody jakie mogą wyrządzić szkodliwe programy mogą być bardzo poważne. Szczególnie w przypadku początkujących użytkowników bądź po prostu tych, którzy nie interesują się zagrożeniami oprogramowanie antywirusowe stanowi podstawową ochronę komputera. Zaawansowani użytkownicy także docenią tego typu programy bo nie muszą już tak dokładnie sprawdzać plików które pobierają z internetu czy dostają na pendrive. Programy antywirusowe zrobią to za nich. W przypadku firm oprogramowanie antywirusowe to już absolutna konieczność ze względu na zagrożenie utraty danych czy płynności pracy co może okazać się niezwykle kosztowne. Jednym z bardziej popularnych programów antywirusowych jest avast!, który ostatnio wydał nowe wersję swoich programów oznaczone numerem 5. Podstawowym produktem tej firmy jest avast! 5 Pro Antivirus.

Program avast! 5 Pro Antivirus jest bardzo znany i ceniony ze względu na prosty interfejs, łatwą konfigurację i skuteczną ochronę. Jego najnowsza wersja 5 zapewnia:

 • Nieprzerwana ochrona przed wirusami i spyware.
 • Dba o to, aby wszystkie wysyłane i odbierane wiadomości e-mail były wolne od zagrożeń.
 • Chroni przed infekcjami w trakcie sesji czatu.
 • Powstrzymuje ataki z przejętych serwisów WWW.
 • Umożliwia bezpieczne przeglądanie podejrzanych serwisów WWW i używanie aplikacji.
 • Umożliwia bezpieczne i niezakłócone granie w gry.
 • Oprogramowanie jest zgodne z systemami Windows XP, Vista i 7.
 • Nowy interfejs użytkownika.

Program avast! 5 Pro Antivirus działa w w systemach Windows 2000, Microsoft Windows XP/Vista/7 (wydanie 32/64-bitowe) i posiada polską wersję językową. Najciekawsze funkcje programu avast! 5 Pro Antivirus:

 • Udoskonalony silnik antywirusowy i antyspyware – supernowoczesny silnik skanujący zapewnia niezawodną ochronę przed wirusami, spyware oraz innymi postaciami złośliwego oprogramowania.
 • Ochrona antyrootkit w czasie rzeczywistym – unikatowy mechanizm skanowania “przy dostępie” automatycznie sprawdza wszystkie ładowane przez system sterowniki, które działają na poziomie jądra, poszukując objawów zachowań typowych dla programów rootkit. W ten sposób możliwe jest wykrywanie i powstrzymywanie nawet nieznanych programów rootkit, zanim jeszcze wyrządzą szkody.
 • Nowy avast! Sandbox – umożliwia uruchamianie programów potencjalnie podatnych na zagrożenia (jak np. przeglądarki internetowe) i/lub podejrzanych plików wykonywalnych w bezpiecznym środowisku wirtualnym. avast! Sandbox to rozwiązanie unikatowe, ponieważ działa zarówno na platformach 32-, jak i 64-bitowych.
 • avast! Community IQ – większość przetwarzanych przez nas próbek pochodzi z czujników umieszczonych w osłonach reagujących na zachowania i modułach antyrootkit u użytkowników oprogramowania avast!. Jest to bardzo cenne źródło danych, ponieważ z naszego oprogramowania korzysta olbrzymia liczba użytkowników. Pozyskane próbki są w większości automatycznie przetwarzane w systemach zaplecza, a tylko niewielki odsetek poddawany jest badaniu ręcznemu przez naszych analityków.
 • Nowy emulator kodu – Po napotkaniu podejrzanego kodu wykonywalnego (zarówno przy skanowaniu na żądanie, jak i “przy dostępie”) oprogramowanie avast! jest w stanie emulować działanie kodu w odseparowanym środowisku. Emulator wykonania kodu jest używany w dwóch celach. Po pierwsze – przy rozpakowywaniu plików. Po drugie – w silniku heurystyki. Zamiast tradycyjnych technik emulacji zastosowano znacznie szybszą metodę translacji dynamicznej.
 • Nowy silnik heurystyki – począwszy od wersji 5.0 oprogramowanie avast! jest wyposażone w nowy silnik heurystyki, który proaktywnie wykrywa złośliwe oprogramowanie niewykrywalne przy użyciu standardowych definicji. Silnik heurystyki wykrywa zarówno złośliwe oprogramowanie w formie binarnej (kodu wykonywalnego), jak i złośliwe skrypty.
 • Wykrywanie potencjalnie niepożądanych programów – nowością w wersji 5.0 oprogramowania avast! jest wykrywanie potencjalnie niepożądanych programów, takich jak narzędzia do zdalnego administrowania i komercyjne rejestratory naciskanych klawiszy. Możliwe jest skonfigurowanie niestandardowych reguł postępowania z takimi programami.

Program avast! 5 Pro Antivirus zapewnia dodatkowo skanowanie przy rozruchu, skaner z wiersza poleceń, budzenie w celu skanowania oraz skanowanie zaplanowane. Posiada także nowy avast! Intelligent Scanner, który umożliwia ograniczenie liczby wymaganych operacji skanowania plików nawet o 80% dzięki białej liście aplikacji o potwierdzonym bezpieczeństwie. Pliki uznane za bezpieczne nie są skanowane ponownie, dopóki nie ulegną zmianie. Program  jest płatny i można go zakupić w naszym sklepie internetowym softx.pl.

Zobacz także:

Zobacz zrzuty ekranu z programu avast! 5 Pro Antivirus:

Napisz komentarz