Alcohol 120% – profesjonalne nagrywanie płyt 11 Luty 2010

Płyty CD/DVD są niezwykle wygodnym nośnikiem danych dzięki dużej pojemności, małym rozmiarom i względnie dużej wytrzymałości. Celowo użyłem słowa “względnie” bo o ile z płytami obchodzimy się delikatnie i trzymamy je w pudełkach o tyle jeśli zapomnimy o takim ich traktowaniu dość szybko może okazać się, że dane które nagraliśmy w celu ich zabezpieczenia czy archiwizacji staną się dla nas niedostępne. Powodów może być wiele – uszkodzenia mechaniczne takie jak zadrapania, rysy czy nawet pęknięcia. Co więc zrobić aby zabezpieczyć się przed utratą ważnych danych nagranych na płytach? Odpowiedź jest bardzo prosta – wykonać ich kopię i schować w bezpiecznym miejscu. Płyty są na tyle tanie, że dublowanie ich zawartości nie niesie za sobą dużych wydatków a daje nam dodatkowe bezpieczeństwo bo szansa, że obie płyty zostaną uszkodzone jest tak mała, że właściwie można ją pominąć. Programów do nagrywania płyt jest sporo jednak do specjalistycznego tworzenia kopii najlepiej nadaje się program o bardzo wymownej nazwie Alcohol 120%.

Program ten służy głównie do nagrywania płyt, wykonywania kopii bezpieczeństwa płyt a także tworzenia obrazów płyt. Program Alcohol 120% jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich. Użytkownicy domowi mogą wykonywać kopie swoich gier i filmów na DVD, co pozwoli na umożliwienie do nich swobodnego dostępu dzieciom, które zwykle obchodzą się z płytami niezbyt uważnie. Bibliotekarze czy administratorzy szkół używają Alcohol 120% do archiwizacji kolekcji zapisywanych nośników w swoich instytucjach, zabezpieczając oryginały przed zniszczeniem spowodowanym częstym używaniem. Użytkownicy biznesowi używają Alcohol 120% do wykonywania kopii bezpieczeństwa płyt instalacyjnych z oprogramowaniem, aby mieć dostęp do nich nawet w przypadku fizycznego zniszczenia nośnika. Używając Alcohol 120% nie musisz się już martwić o zagubione, ukradzione lub zniszczone dyski CD i DVD. Duplikaty tych dysków pracują dokładnie tak, jak oryginały, a cała twoja kolekcja może być bezpiecznie zarchiwizowana.

Dzięki możliwości wykonywania obrazów płyt możliwe jest ich odczytywanie bezpośrednio z dysku poprzez wirtualne napędy, których można dodać aż 31. Nie trzeba nosić ze sobą płyt – wystarczy wykonać obraz, zapisać na dysku i odczytywać poprzez wirtualne napędy. Program obsługuje format Blue-ray i płyty jedno i dwuwarstwowe a także może odczytywać obrazy stworzone także przez inne programy. Program pozwala na wykonywanie idealnych kopii płyt, kopiowanie zabezpieczonych płyt z pominięciem zabezpieczeń.

  • Najważniejsze funkcje programu Alcohol 120%:
  • tworzenie kopii płyt CD/DVD/Blue-ray
  • wykonywanie kopii zabezpieczonych płyt
  • możliwość uruchomienia 31 napędów wirtualnych
  • funkcja pre-masteringu
  • bardzo prosty interfejs i wygoda używania

Program działa w systemach Windows XP, 2000, Vista i Windows 7. Program ze względu na swoje możliwości jest płatny jednak w jego cenie otrzymuje 1-roczną subskrypcję (wersja 1-year Free Upgrades) na wszelkie aktualizacje a w wersji Lifetime Free Upgrades dostajemy okres dożywotni. Alcohol 120% można zakupić w naszym sklepie internetowym softx.pl.

Zobacz także:

Zobacz także zrzuty ekranu z programu:

Alcohol 120%
3 Komentarzy
WMA Lipiec 20th, 2010

Alcohol 120% to znakomity program do tworzenia obrazów płyt także zabezpieczonych. Obrazy można wypalić na płytach bądź zamontować w wirtualnych napędach. Nie znam lepszego programu do archiwizacji. Polecam ten program.

moa Wrzesień 15th, 2010

można się spierać czy lepszy jest alcohol czy demon ale przy promocji na lifetime upgrades wybór jest oczywisty.

LOKR Czerwiec 8th, 2012

Świetny program do tworzenia kopii zapasowych. Polecam

Napisz komentarz