Offline Explorer – pobieranie całych witryn 11 Luty 2010

Przeglądając zasoby internetu często trafiamy na strony, które chcemy w całości zapisać na dysku komputera ze względu na ciekawą zawartość, zamieszczone tam różnego typu pliki czy po prostu ze względu na chęć przeglądania tej strony bez dostępu do internetu. Każda przeglądarka internetowa typu Internet Explorer, Firefox czy Opera ma możliwość zapisania strony internetowej jednak najczęściej opcja ta pozwala na zapis tylko pojedynczej podstrony, tylko konkretnych typów plików i często po zapisie i tak część elementów strony nie zostaje zapisana. Są jednak specjalistyczne programy do pobierania całych witryn zwanych także przeglądarkami offlinowymi czyli pozwalającymi na przeglądanie stron bez dostępu do internetu. Jednym z ciekawszych tego typu programów jest Offline Explorer firmy MetaProducts.

Program Offline Explorer pozwala na zapisanie całej witryny internetowej a także zawartości konta ftp. Offline Explorer posiada także wiele narzędzi do twórców stron takich jak łatwa edycja, podgląd, przeszukiwanie. Offline Explorer jest znany z jego doskonałego interefejsu i dużej szybkości. Wspiera najnowsze technologie takie jak FTP, serwery proxy, skrypty JS i VB, klasy Javy, style CSS, Flash, XML/XSL/DTD, TOC, Acrobat (PDF), pliki M3U, AAM, RealMedia (.SMIL, .RAM, .RPM,) MS NetShow Channel (.NSC,) VRML (.WRL, .WRZ,) QuickTime movies (.MOV) i ciastka oraz wbudowany serwer HTTP pozwalający współdzielić pliki w internecie.

Najważniejsze funkcje programu Offline Explorer:

  • łatwy i przyjazny interfejs,
  • wsbudowana przeglądarka internetowa,
  • wsparcie dla najnowszych technologii,
  • obsługa FTP, HTTPS,
  • dostęp do chronionych stron,
  • uniwersalne formatowanie treści stron,
  • pełna kontrola nad pobieraniem stron.

Program Offline Explorer wspiera przetwarzanie stron HTML, ramek, eksplorację formularzy, obsługuje ciasteczka, linki w JS, pobiera aplety Javy i animacje Flash, XML, QuickTime, Macromedia Director, VRML,  PDF, MP3, CSS a także przetwarza strony WAP. Pozwala na zarządzanie projektami, przeszukiwanie pobranych stron, tworzenie profili, tworzenie i przywracanie kopii stron, import ulubionych z przeglądarki. Ustawienia pozwalają na konfigurację limitu pobieranych stron, zewnętrznych programów do pobierania, szybkości pobierania. Opcja pobierania wspiera protokoły HTTP, HTTPS, FTP a także pozwala na tworzenie kolejek i konfigurację ilości połączeń naraz. Program dostępny jest w 3 wersjach różniących się funkcjonalnością. Wersja podstawowa której funkcje opisane są powyżej oraz:

  • Pro - wsparcie dla mediów strumieniowych, statystyki pobierania, eksport stron do formatu MHT, CHM, IE Cache, przeglądarki w pliku EXE, pobieranie podstron na podstawie słów kluczowych, własne żądania POST, ciasteczka, referer, automatyczny eksport, zbieranie adresów e-mail, ustawienia proxy i makra a także ochronę przed przeciążenie serwera.
  • Enterprise – wsparcie dla obiektów OLE, generowanie map strony (Google Sitemaps), zwiększony limit pobrań do 100 mln stron na sesję i kilka innych zaawansowanych funkcji.

Jak więc widać Offline Explorer to w pełni profesjonalne narzędzie z ogromną funkcjonalnością i wsparcie dla wielu różnych protokołow, typów plików i innych pomocnych funkcji. Program działa w systemach Windows NT, 2000, XP, 2003, Vista i niestety nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Program jest płatny i można go zakupić w naszym sklepie internetowym softx.pl.

Zobacz także:

Zobacz także zrzuty ekranu z programu Offline Explorer:

Napisz komentarz